Blog

Latest Industry News

Szaliki kibica historia prawdziwa

Skąd wzięły się szaliki kibica? Czy od zawsze towarzyszyły rozgrywkom piłkarskim? Gdzie są ich korzenie i co się z nimi wiąże?

20 Szaliki kibica historia prawdziwa

Historia tego nieodłącznego gadżetu kibica sięga połowy XIX wieku i, jak się błędnie uważa, wcale nie zapoczątkowali jej sportowi fani, a sami piłkarze. Otóż w dawnych czasach, aby się odróżniać, zawodnicy ubierali różne czapki i szale. Z biegiem czasu powstające jak grzyby po deszczu kluby zaczęły indentyfikować się z konkretnymi barwami. Były przenoszone na stroje, a w końcu także na gadżety dla kibiców.

Szaliki pasiaki

Lata mijały, a piłka nożna stawała się coraz bardziej popularna. W okół klubów zaczęło się organizować coraz więcej grup kibicowskich, którzy by się wyróżniać wśród fanów rywali, przyodziewali ustalone barwy.

szalik pasiak gks tychy szaliki.com  Szaliki kibica historia prawdziwa

Na początku XX wieku w zasadzie już na stałe w kibicowski pejzaż wpisały się szaliki pasiaki. To podstawowy, ale bardzo popularny także i dziś model szala. Dwukolorowe pasiaki były łatwe do wykonania i pozwalały wzmocnić identyfikację z ukochaną drużyną.

Z czasem piłka nożna, jako sport drużynowy, stała się tak popularna, że wykonywane zwykle indywidualnie przez kibiców gadżety przestały wystarczać. Ich produkcją zajęły się profesjonalne firmy. Dzięki nim szaliki kibica i czapki, czy nawet flagi kibicowskie weszły na stałe do świata kibiców.

Poprzedni News
Następny News
Back to top